praca w województwie zachodniopomorskim
12
gru

Złocieniec

Złocieniec to jedno z większych miast Pojezierza Drawskiego, leżące w południowo-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego pomiędzy trzema dużymi jeziorami: Drawsko, Siecino i Lubie. Położenie wśród lasów i jezior sprawia, że teren ten jest niezwykle atrakcyjny pod względem turystycznym. Według danych z 30 czerwca 2010 r. miasto liczyło 13 233 mieszkańców, a jego powierzchnia wynosiła 32,28 km².

Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim w gminie Złocieniec w 2012 roku było zarejestrowanych 1405  osób bezrobotnych, w tym 683 kobiet (48,6%). Na tle ogólnej liczby bezrobotnych zarejestrowanych w powiecie –  5977, bezrobotni z gminy Złocieniec stanowią 23,5%.

Do czasów transformacji gospodarczej na początki lat dziewięćdziesiątych XX wieku, Złocieniec był regionalnym ośrodkiem przemysłu, w szczególności przemysłu lekkiego oraz ceramiki budowlanej. W mieście działał Zakład Przemysłu Wełnianego w Złocieńcu oraz pięć zakładów ceramiki budowlanej. Obecnie gospodarka miasta kieruje się w stronę trzeciego sektora gospodarki, w którym zatrudnionych jest najwięcej mieszkańców. Obecnie do największych zakładów pracy należny: Flow Technics Sp. z o.o., STM Sp.z o.o., Eko-Bet Sp. z o.o., Guzmet s.c., Team Dress Drawa Sp. z o.o., praca Złocieniec.