Możliwości zatrudnienia

Sytuacja na rynku pracy

W województwie zachodniopomorskim najłatwiej o pracę w większych miastach takich jak Szczecin, Koszalin, Świnoujście, Stargard czy Kołobrzeg. Wiele miejsc pracy dają Specjalne Strefy Ekonomiczne (m.in. Słupska SSE i Pomorska SSE), Parki Przemysłowe i Technologiczne (np. Szczeciński Park Przemysłowy, Stargardzki Park Przemysłowy).

W zachodniopomorskim rozwijają się tzw. Usługi Przyszłości-działają centra BPO: (znane firmy to UniCredit Group, Tieto, BLStream, Arvato Services, Stream International, Metro Services, Coloplast Shared Services, brightOne, DGS), a także klaster skupujący ponad 100 firm informatycznych.

Z uwagi na znakomitą lokalizację, województwo zachodniopomorskie ma na wysokim poziomie również logistykę. Transport to mocna branża, gdyż rejon znajduje się na przecięciu szlaków z Europą Zachodnią oraz Skandynawią. Poza tym warto podkreślić, że również porty mają duży potencjał przeładunkowy.

Możliwości zatrudnienia występują też w przemyśle metalowo-maszynowym (mowa o sektorze motoryzacyjnym, okrętowym, mechanice, automatyce i precyzyjnej obróbce metalu), sektorze drzewno-meblarskim, rolno-spożywczym oraz w energetyce odnawialnej. Poza tym miejsca pracy generuje sektor usług, turystyka i gastronomia.

Na zachodniopomorskim rynku pracy docenia się zarówno fachowców, jak i specjalistów. Również robotnicy mogą liczyć na zatrudnienie. Istotne znaczenie mają praktyczne umiejętności i doświadczenie.

Najwięcej podmiotów gospodarki narodowej można znaleźć w takich sektorach jak handel, naprawa pojazdów, budownictwo oraz transport. Zatrudnienie czeka również w sektorze medycznym.
Najbardziej liczący się zachodniopomorscy pracodawcy to: Drobimex Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Szczecinie, Kronospan, Polska Żegluga Morska w Szczecinie, Netto Sp. z o.o., Kombinat Budowlany w Kołobrzegu, STARGUM w Stargardzie Szczecińskim, Stocznia Szczecińska, Zakłady Chemiczne Police, Zespół Elektrowni Dolna Odra, Barlinek Inwestycje Sp. z o.o. czy Prignitz-Meble Pomorskie w Lipianach. Ofert pracy dla województwa zachodniopomorskiego warto szukać pod adresem www.praca.pl.

Zostaw odpowiedź