Ile się zarabia w zachodniopomorskim?

 • zarobki w zachodniopomorskim
  23
  Mar

  Ile się zarabia w zachodniopomorskim?

  zarobki w zachodniopomorskimPoprzedni rok był dla województwa zachodniopomorskiego rekordowy pod względem spadku wskaźnika bezrobocia. Wpływ na to miała sprzyjająca koniunktura krajowa, ale również napływ kapitału zagranicznego, między innymi z rynków skandynawskich. Miejsc pracy przybywa, wzrastają możliwości zatrudnienia i tym samym zwiększa się aktywność zawodowa mieszkańców.

  Mówi się nawet, że rynek pracy staje się rynkiem pracownika. Oznacza to, że pracodawcy muszą bardzo starać się, by pozyskać nowych pracowników i zatrzymać starych. Nierzadko czynnikiem motywacyjnym są pensje – jeżeli będą zbyt niskie, to pracownik po prostu odejdzie do konkurencji.

  Ile zatem zarabia się w regionie zachodniopomorskim? Średnie zarobki miesięczne wynoszą około 3500 zł. brutto. Dla Szczecina ta średnia wartość dochodziła niemal do 4000, natomiast w Kołobrzegu wyniosła niewiele ponad 3000. Najwięcej zarabiają osoby z przedziału wiekowego 30-40 lat, ponad 4000 zł., najmniej osoby, które dopiero co ukończyły pełnoletniość albo są w okresie studiów. Pod względem branżowym, zdecydowanie najlepiej zarabiają informatycy, a także pracownicy energetyki, telekomunikacji oraz bankowości.

1 komentarz

 • Milo
  23rd Mar 2018 Odpowiedz

  Zarobki w zachodniopomorskim w ostatnim czasie znacznie się poprawiły, warto zostać w regionie i poszukać satysfakcjonującego zatrudnienia.

Zostaw odpowiedź