IT
06
cze

Czy praca w zachodniopomorskim to tylko branża IT?

O każdym regionie naszego kraju krążą różne opinie. Jednymi z nich są te dotyczące branż, które najczęściej rekrutują nowych pracowników. Co do zachodniopomorskiego, niesie się wieść o branży technologicznej, która wiąże się z politechniką szczecińską. Jej doskonałym prosperowaniem oraz poziomem kształcenia studentów.

Zagraniczne kontrakty

Dzięki interesującym kontraktom wciąż podpisywanym przez władze uczelni, studenci mają okazję odbywać praktyki w najbardziej prestiżowych zakładach. Nie tyko na terenie naszego kraju, ale także za granicą, z których można wrócić nie tylko z bagażem cennych doświadczeń, ale również z możliwością powrotu po ukończeniu studiów.

Studenci w natarciu

Jednak nawet najbardziej ścisłe umysły mogą potwierdzić, że będąc jednymi z najzdolniejszych studentów na roku, nie raz zdarzało im się w wakacje pracować w nieco mniej prestiżowym miejscu. Takim jak np. bary szybkiej obsługi, czy call center.

Jednak kiedy ktoś zdobędzie zaufanie firmy, w której pracuje w ciągu roku akademickiego, często zostaje zatrudniony również na okres wakacji. Wtedy ma okazję zarobić znacznie więcej niż nawet podczas najdłuższych płatnych praktyk.