praca w województwie zachodniopomorskim
12
gru

Trzebiatów

Trzebiatów jest miastem północnej części województwa zachodniopomorskiego, leżącym w powiecie gryfickim. Jest to siedziba miejsko-wiejskiej gminy Trzebiatów, leżąca na Pobrzeżu Szczecińskim nad rzeką Regą. W odległości 8 km od centrum miasta znajduje się Morze Bałtyckie. Według danych z 30 czerwca 2010 miasto liczyło 10 165 mieszkańców, co stawia Trzebiatów na 25. miejscu pod względem ludności w województwie.

Historycznie Trzebiatów jest ośrodkiem miejskim o tradycji średniowiecznej i dawnym miastem hanzeatyckim o rozwiniętej funkcji handlowej. Obecnie znany jest z produkcji wanien i łodzi motorowodnych, a także prosperującego przetwórstwa rybnego, praca Trzebiatów.

Stopa bezrobocia w Trzebiatowie w 2012 roku była niższa niż średnia w Polsce i wynosiła 10,9%. Miasto, jako gminny ośrodek handlu i usług oferuje wiele miejsc pracy w tych sektorach. W Trzebiatowie swe oddziały posiada 5 banków, znajdują się 3 stacje benzynowe i 3 dyskonty spożywcze. Trzebiatów położony jest na wybrzeżu, dlatego część mieszkańców miasta zatrudnienie znalazła w miejscowościach wypoczynkowych nad morzem lub prowadzi sezonową działalność gospodarczą. W 2012 roku w gminie działało 1800 podmiotów gospodarczych, w tym 42 w sektorze rolniczym, 129 w branży przemysłowej i 193 w branży budowlanej.