pracodawca
04
mar

Nastroje pracodawców województwa zachodniopomorskiego w I kwartale 2020

Praca w zachodniopomorskim to marzenie wielu osób, które chciałyby zarabiać znacznie powyżej średniej krajowej. Z pewnością jest to miejsce, w którym to może się udać, jednak warto znać nastroje pracodawców, by móc precyzyjnie zaplanować swoje działania na drodze do wymarzonej pracy.

Statystyki dotyczące pracodawców w Zachodniopomorskim

U ok. 60% pracodawców, zatrudnienie utrzymuje się na podobnym lub tym samym poziomie co w roku ubiegłym, co może oznaczać kilka rzeczy. Na przykład to, że większość firm rozwinęła się na tyle, że wciąż utrzymuje zapotrzebowanie na nowych pracowników na bardzo wysokim poziomie. Może to również oznaczać fakt, że rotacja osób jest na tyle duża, że firma ciągle potrzebuje nowych pracowników.

Niezależnie od interpretacji, mnóstwo firm sukcesywnie zwiększa zatrudnienie, tworząc tym samym kolejne miejsca pracy dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją karierę zawodową, jak i dla osób, które chcą dokonać relokacji w związku z dążeniami zawodowymi. Warto również wiedzieć, że zdecydowana większość firm województwa zachodniopomorskiego to przedsiębiorstwa zatrudniające do max 30-40 osób. Konkurencja na rynku pracy może zatem być dość duża.