portale dla poszukujących pracy a media społecznościowe
22
mar

Portale dla poszukujących pracy a media społecznościowe

portale dla poszukujących pracy a media społecznościoweCoraz więcej osób skupia swoja aktywność wokół portali społecznościowych. Ich życie toczy się na forach, grupach i komunikatorach, gdzie coraz częściej nawiązują nie tylko relacje osobiste lub odświeżają stare znajomości. Nawiązują również relacje biznesowe. Część portali oferujących możliwość kontaktu z pracodawcami, traci klientów na rzecz najpopularniejszych miejsc spotkań w sieci. Czy całą nasza aktywność wkrótce przeniesie się na najpopularniejsze portale społecznościowe?

Nie tylko zdjęcia i lajki

Na portalach społecznościowych nie tylko poszukujemy rozrywki, ale również grup związanych bezpośrednio z naszymi zainteresowaniami, również zawodowymi. Coraz częściej udaje się w ten sposób nawiązać wartościowe kontakty na lata, które potem procentują kolejnymi znajomościami, referencjami, itp. Warto szukać grup, które zrzeszają lokalnych pracodawców i potencjalnych pracowników. Wówczas można znaleźć pracę w pobliżu miejsca zamieszkania lub zdalnie. Wtedy nasze możliwości stają się nieograniczone, również jeśli chodzi o zarobki.

Czy popularność poszukiwania pracy na portalach społecznościowych doprowadzi do zmierzchu typowo branżowych stron? Raczej nie. Wciąż wiele osób nie darzy zaufaniem miejsc, gdzie logowanie się i podawanie bardzo osobistych danych jest konieczne. Część ludzi poszukujących pracy woli szukać jej na inne sposoby, takie jak strony z lokalnymi ogłoszeniami, urzędy pracy, czy po prostu – rozmowy ze znajomymi.