praca w województwie zachodniopomorskim
21
sty

Połczyn-Zdrój

Połczyn-Zdrój jest zamieszkałym przez 8,5 tysiąca mieszkańców miasteczkiem położonym w północno-zachodniej Polsce, w powiecie świdwińskim. Pod względem liczby ludności jest 27 ośrodkiem miejskim województwa zachodniopomorskiego. Jak łatwo się domyślić, przyrostek –zdrój oznacza, że miasto pełni funkcję uzdrowiskową – jest to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk leczniczych na Pomorzu Zachodnim, położone nad rzeką Wogrą. Leczy się tam schorzenia reumatyczne, neurologiczne i niepłodność. Ponadto, Połczyn-Zdrój jest znanym ośrodkiem wytwórni wód mineralnych.

Jak wspomniano wyżej, miasto pełni funkcję centrum opieki zdrowotnej i uzdrowiskowej. Osoby zainteresowane podjęciem pracy w medycynie, rehabilitacji i pokrewnych dziedzinach zatrudnienie znaleźć mogą w 7 zakładach lecznictwa uzdrowiskowego, szpitalu powiatowym czy zespołach opieki zdrowotnej. W mieście istnieje dobrze rozwinięta baza uzdrowiskowo-tursytyczna. Istnieją hotele i restauracje, które potrzebują pracowników utrzymania czystości, kelnerów, kucharzy i innych, praca Połczyn-Zdrój.

W Połczynie-Zdroju przemysł nie jest bardzo dobrze rozwinięty. Znajdują się tam 4 zakłady produkcyjne. Działają tam dwie wytwórnie wód: Wytwórnia Wód Mineralnych „Perła Połczyńska” oraz Wytwórnia Wody Źródlanej „Połczyn-Zdrój” SA, znajduje się też Browar Fuhrmann, produkujący piwo marek Połczyn i Brewer. Produkuje się tu także maszyny i urządzenia rozlewnicze, etykietujące i pakujące.