praca w województwie zachodniopomorskim
03
kwi

Świdwin

Stopa bezrobocia w powiecie świdwińskim wynosi 26,3% (dane z końca lutego 2013r.) przez co znalezienie pracy na jego terenie może potrwać nawet kilkanaście miesięcy, a i to nie gwarantuje uzyskania zatrudnienia o jakim się marzyło. Wśród bezrobotnych mieszkańców Świdwina i okolic przeważają osoby związane z branżą handlową i usługową: sprzedawcy, krawcy, malarze, murarze, kucharze, szewcy, technicy informatycy i technicy ekonomiści. Najwięcej pojawiających się ofert pracy Praca Świdwin skierowanych jest z kolei do pracowników gospodarczych, sprzedawców, pracowników obsługi biurowej, kierowców samochodów osobowych.

Świdwin jest miastem powiatowym położonym w środkowej części województwa zachodniopomorskiego, 100 km w linii prostej w kierunku północno-wschodnim od Szczecina. Populacja miasta wynosi 15,8 tysiąca osób, a jego powierzchnia to 22,4 km2.

Na terenie miasta działa blisko 2 tysiące podmiotów gospodarczych, stanowiące głównych pracodawców w regionie. Gospodarka Świdwina opiera się na rolnictwie, turystyce, a w znacznej mierze na przemyśle drzewnym, spożywczym, maszynowym i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ponadto, na terenie miasta funkcjonuje 5 dużych marketów spożywczych i wiele zakładów usługowych. Średnie miesięczne wynagrodzenie w tym mieście kształtuje się na poziomie 2500 zł brutto miesięcznie.