Choszczno

Osoby poszukujące zatrudnienia na terenie Choszczna muszą liczyć się z faktem, że ich poszukiwania mogą trochę potrwać, a dostępne oferty pracy są mało różnorodne i nie gwarantują bardzo wysokich zarobków. Aktualne oferty pracy dla rejonu Choszczna znaleźć można w lokalnej prasie, na Praca Choszczno oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Poziom bezrobocia w powiecie choszczeńskim jest jednym z najwyższych w całym województwie zachodniopomorskim i wynosi 29,5% (stan na koniec lutego 2013r.), co jest 5 najwyższą wartością w regionie. Ponad połowę bezrobotnych (52%) stanowią kobiety. Pod względem poziomu wykształcenia osób bezrobotnych, najliczniejsze grupy stanowią absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych, następnie osoby z wykształceniem zasadniczym zawodowym i policealnym oraz średnim zawodowym. Najmniejszy odsetek bezrobotnych występuje wśród osób z wykształceniem wyższym.

Gospodarka Choszczna opiera się na rozwoju licznych przedsiębiorstw handlowych i usługowych. Jak pokazują analizy, najmniejszy problem ze znalezieniem zatrudnienia na terenie Choszczna mają przedstawiciele takich zawodów jak: pracownik ochrony fizycznej, opiekun osoby starszej, spawacz metodą MAG, pracownik ochrony fizycznej, kopacz czy opiekunka do dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *