praca w województwie zachodniopomorskim
03
kwi

Choszczno

Osoby poszukujące zatrudnienia na terenie Choszczna muszą liczyć się z faktem, że ich poszukiwania mogą trochę potrwać, a dostępne oferty pracy są mało różnorodne i nie gwarantują bardzo wysokich zarobków. Aktualne oferty pracy dla rejonu Choszczna znaleźć można w lokalnej prasie, na Praca Choszczno oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Poziom bezrobocia w powiecie choszczeńskim jest jednym z najwyższych w całym województwie zachodniopomorskim i wynosi 29,5% (stan na koniec lutego 2013r.), co jest 5 najwyższą wartością w regionie. Ponad połowę bezrobotnych (52%) stanowią kobiety. Pod względem poziomu wykształcenia osób bezrobotnych, najliczniejsze grupy stanowią absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych, następnie osoby z wykształceniem zasadniczym zawodowym i policealnym oraz średnim zawodowym. Najmniejszy odsetek bezrobotnych występuje wśród osób z wykształceniem wyższym.

Gospodarka Choszczna opiera się na rozwoju licznych przedsiębiorstw handlowych i usługowych. Jak pokazują analizy, najmniejszy problem ze znalezieniem zatrudnienia na terenie Choszczna mają przedstawiciele takich zawodów jak: pracownik ochrony fizycznej, opiekun osoby starszej, spawacz metodą MAG, pracownik ochrony fizycznej, kopacz czy opiekunka do dzieci.