bezrobocie w województwie zachodniopomorskim
28
gru

Bezrobocie w województwie zachodniopomorskim

Dane dotyczące bezrobocia dla województwa zachodniopomorskiego są jednymi z najlepiej rokujących. Dynamiczne zmniejszanie się wskaźnika bezrobocia pozytywnie zaskakuje i jest dowodem na znaczny wzrost aktywności zawodowej w regionie.

W październiku tego roku poziom bezrobocia w zachodnio-pomorskim wyniósł 8,6%. To sensacyjna wartość, gdyż w omawianym województwie od czasów jego powstania nigdy nie była tak niska! Sam fakt, że w maju tego roku bezrobocie wyniosło 10.3%, świadczy o rekordowych spadkach – z których oczywiście można się tylko cieszyć.

Trzy lata temu interesujący nas wskaźnik wynosił ponad 15%, a zmniejszenie go do wartości jednocyfrowej to znaczy sukces. Liczba bezrobotnych pod koniec października 2017 roku wyniosła 51 637 osób. Dla porównania na koniec kwietnia liczba ta wynosiła 61 307 osób. W stosunku do ubiegłego roku spadek stopy bezrobocia jest jeszcze bardziej spektakularny i wynosi ponad 18%! Pracodawcy w październiku zgłosili do urzędu pracy 7627 wolnych miejsc pracy, czyli ponad dwa tysiące więcej w stosunku do zeszłego roku. Należy zatem trzymać kciuki, by tak dobra koniunktura utrzymała się w kolejnym roku.