aktualne zapotrzebowanie pracodawców
28
lut

Aktualne zapotrzebowania pracodawców w zachodniopomorskim

aktualne zapotrzebowanie pracodawcówJesteś młodą osobą, która dopiero stawia pierwsze kroki na rynku pracy? A może początek roku wyzwolił w Tobie potrzebę zmian i szukasz nowego miejsca zatrudnienia? Bez względu na motywację, warto zainteresować się popytem na poszczególne zawody i związanym z nim deficytem kadrowym w niektórych branżach rynku zachodniopomorskiego.

Najnowsze badania wskazują bowiem, że liczba bezrobotnych wśród osób aktywnych zawodowo powinna ulec zmniejszeniu w pierwszym kwartale 2018 roku – pracodawcy będą potrzebować nowych pracowników. W jakich branżach? Bez wątpienia na kłopoty z zatrudnieniem nie będą narzekać technicy oraz specjaliści. W dobrej sytuacji znajdują się również operatorzy maszyn, monterzy, pracownicy biurowi, a także kierownicy. Sektor usługowo-handlowy także będzie potrzebował pracowników.

Przytoczone wyniki badań oznaczają zatem, że zarówno umysły ścisłe, jak i humaniści mogą znaleźć coś odpowiedniego. Natomiast w odniesieniu do zawodów nadwyżkowych, wyróżniono taki tylko jeden – zachodniopomorski rynek pracy przesycony jest mianowicie robotnikami przemysłowymi i to oni mogą mieć problemy ze znalezieniem pracy w początkach tego roku.