turystyka
13
sie

Wpływ turystyki na rynek pracy w województwie zachodniopomorskim

turystykaLatem polskie morze cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, nie tylko z naszego kraju. Wówczas następuje wzrost dochodów lokalnych przedsiębiorców, zwłaszcza tych zajmujących się agroturystyką lub innymi działalnościami związanymi z szeroko pojętą działalnością turystyczną.

Raj dla małych przedsiębiorstw

Letnie miesiące są bardzo łaskawe dla małych przedsiębiorców, zwłaszcza w miejscowościach słynących z atrakcji turystycznych. Duża ilość turystów sprawia, że praca w zachodniopomorskim staje się wyjątkowo dochodowa, również dla osób, które podjęły ją sezonowo. Latem wzrasta ilość zatrudnionych młodych osób, które chcą zapracować na często swoje pierwsze samodzielnie zarobione kieszonkowe. Takie osoby zwykle znajdują zatrudnienie w wypożyczalniach sprzętu czy gastronomii, która przeżywa prawdziwe oblężenie.

Nadmorskie kurorty notują dużą ilość przyjezdnych, którzy chętnie wracają tam w kolejnych latach lub miesiącach jesiennych i zimowych. Warto więc zrobić na przyjezdnych jak najlepsze wrażenie. Czasem wymaga to zatrudnienia dodatkowego personelu, co nie jest trudne w letnich miesiącach.