praca w województwie zachodniopomorskim
02
kwi

Sławno

Sławno jest miastem położonym w najbardziej na północ wysuniętym regionie województwa zachodniopomorskiego – w powiecie sławieńskim. Powiat ten charakteryzuje się bardzo wysokim odsetkiem osób bezrobotnych w regionie. Według danych GUS z lutego 2013r. stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 28,3% i była wyższa o 9% od średniej stopy bezrobocia w województwie i o 13,9% od stopy bezrobocia w Polsce. Wśród bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy najliczniej występującymi zawodami są: sprzedawca, robotnik gospodarczy, przetwórca ryb, murarz, robotnik budowlany, ślusarz, kucharz, kelner, pomoc kuchenna i technik rolnik. Osoby bezrobotne aktualne oferty pracy z regionu Sławna znaleźć mogą na stronie Praca Sławno, w lokalnej prasie lub w urzędzie pracy.

Sławno jest niewielkim miasteczkiem, zamieszkałym przez 13 tysięcy osób i położonym na Pobrzeżu Koszalińskim, nad rzeką Wieprzą. Według danych z 1 stycznia 2009 powierzchnia miasta wynosi 15,83 km².

Na terenie miasta swą działalność gospodarczą prowadzi ponad 1000 podmiotów, wśród których przeważają przedsiębiorstwa handlowe, świadczące usługi osobiste i budowlane. Jak pokazują analizy, wśród osób poszukujących zatrudnienia w Sławnie najmniejszy problem ze znalezieniem pracy będą mieli stolarze meblowi, bukieciarze, ratownicy wodni, asystenci do spraw księgowości, opiekunowie dziecięcy, kucharze, spawacze i animatorzy kultury.