praca dla niepełnosprawnych
31
paź

Praca dla niepełnosprawnych w województwie zachodniopomorskim

praca dla niepełnosprawnychCzęsto bezrobotne osoby obawiają się o to, czy dadzą sobie radę na rynku pracy, biorąc pod uwagę swoje ograniczenia. Tymczasem coraz więcej zakładów pracy stara się o zatrudnienie na części stanowisk niepełnosprawnych osób. Wykonują oni zwykle zadania, które być może zdrowe osoby wykonałyby z mniejszą precyzją i dużo wolniej. Poza tym pracodawcy znają korzyści, jakie płyną z zatrudniania niepełnosprawnych. Jest ich na tyle dużo, że zatrudnianie niepełnosprawnych zwyczajnie się opłaca.

Niepełnosprawni zupełnie sprawni w pracy

Osoby niepełnosprawne w województwie zachodniopomorskim mogą wybierać spośród posad na stanowiskach związanych z pakowaniem przedmiotów, w różnych działach w szwalniach lub drukarniach, a także magazynach. Część ofert pracy zdalnej również jest skierowana do osób niepełnosprawnych.

Niegdyś niepełnosprawnym było znacznie trudniej znaleźć zatrudnienie, zwłaszcza w firmie prywatnej. Dziś jest to coraz częściej stosowana praktyka, a niepełnosprawni na przystosowanych do swoich możliwości stanowiskach pracy, radzą sobie nie gorzej niż ich zupełnie zdrowi koledzy.