Praca dla niepełnosprawnych w województwie zachodniopomorskim

praca dla niepełnosprawnychCzęsto bezrobotne osoby obawiają się o to, czy dadzą sobie radę na rynku pracy, biorąc pod uwagę swoje ograniczenia. Tymczasem coraz więcej zakładów pracy stara się o zatrudnienie na części stanowisk niepełnosprawnych osób. Wykonują oni zwykle zadania, które być może zdrowe osoby wykonałyby z mniejszą precyzją i dużo wolniej. Poza tym pracodawcy znają korzyści, jakie płyną z zatrudniania niepełnosprawnych. Jest ich na tyle dużo, że zatrudnianie niepełnosprawnych zwyczajnie się opłaca.

Niepełnosprawni zupełnie sprawni w pracy

Osoby niepełnosprawne w województwie zachodniopomorskim mogą wybierać spośród posad na stanowiskach związanych z pakowaniem przedmiotów, w różnych działach w szwalniach lub drukarniach, a także magazynach. Część ofert pracy zdalnej również jest skierowana do osób niepełnosprawnych.

Niegdyś niepełnosprawnym było znacznie trudniej znaleźć zatrudnienie, zwłaszcza w firmie prywatnej. Dziś jest to coraz częściej stosowana praktyka, a niepełnosprawni na przystosowanych do swoich możliwości stanowiskach pracy, radzą sobie nie gorzej niż ich zupełnie zdrowi koledzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *