• praca w województwie zachodniopomorskim
  03
  Kwi

  Police

  Powiat policki z siedzibą w Policach znajduje się na 5. miejscu wśród wszystkich regionów województwa zachodniopomorskiego pod względem wysokości stopy bezrobocia. Powiat ten charakteryzuje się bowiem jednym z najniższych procentowych udziałów osób bezrobotnych w ogóle aktywnych ekonomicznie. W lutym 2013r. stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 16,1% i była niższa od stopy bezrobocia województwa o 3,2%. Wśród bezrobotnych przeważają kobiety.

  Police położone są w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego i są miastem-satelitą Szczecina. Leżą na Równinie Wkrzańskiej nad rzekami Łarpią i Odrą-Domiążą.  Według danych z 31 grudnia 2009 roku miasto liczyło 34 tysiące mieszkańców i zajmowało powierzchnię równą 37,3 km2.

  Dobra sytuacja na polickim rynku pracy wiąże się z funkcją transportową miasta. W Policach znajduje się 4. pod względem przeładunku w Polsce port morsko-rzeczny, usytuowany na Odrze. Największym przedsiębiorstwem przemysłowym i jednocześnie zakładem pracy w mieście są Zakłady Chemiczne Police, usytuowane na terenie Parku Przemysłowego Police. Ponadto, w mieście funkcjonuje także podstrefa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  Najwięcej ciekawych ofert pracy z regionu Polic publikowanych jest na stronie internetowej Praca Police.